Nakon sedam godina srpska delegacija ponovo u Minsku: Politički odnosi na izuzetno visokom nivou, ekonomski malo manje
RTV pre 17 sati | Tanjug

MINSK - U Minsku je danas održano 13. zasedanje Međuvladine srpsko-beloruske komisije za trgovinsko-ekonomsku saradnju, a šef srpske delegacije, ministar bez portfelja zadužen za međunarodnu ekonomsku saradnju i oblast društvenog položaja crkve u zemlji i inostranstvu Nenad Popović istakao je tom prilikom da su politički odnosi između dve zemlje na izuzetno visokom i prijateljskom nivou.
"Nakon sedam godina, srpska delegacija je ponovo u Minsku, gde smo razgovarali o unapređenju sveukupnih odnosa između Republike Srbije i Republike Belorusije. Naši politički odnosi su na izuzetno visokom i prijateljskom nivou, međutim, ekonomski odnosi još uvek ne prate taj nivo razvoja. Naš zajednički cilj jeste da u narednih pet godina značajno unapredimo ekonomsku saradnju i povećamo ukupnu robnu razmenu", poručio je Popović, navodi se u saopštenju Ministarstva.






