Unapređenje odnosa Srbije i Belorusije: Posle sedam godina srpska delegacija ponovo u Minsku
Sputnik pre 22 sata

Trinaesto zasedanje Međuvladine srpsko-beloruske komisije za trgovinsko-ekonomsku saradnju, koje je završeno potpisivanjem Protokola o dogovorenim aktivnostima, održano je u Minsku, a srpsku delegaciju predvodio je ministar bez portfelja zadužen za međunarodnu ekonomsku saradnju i oblast društvenog položaja crkve u zemlji i inostranstvu Nenad Popović.
Belorusku delegaciju predvodio je ministar za antimonopolsko regulisanje i trgovinu i predsednik beloruskog dela Komisije Artur Karpovič. Nakon plenarne sednice, ministri Popović i Karpovič, potpisali su Protokol o dogovorenim aktivnostima, saopšteno je iz kabineta ministra Popovića. Tom prilikom potpisani su i memorandumi o saradnji u oblasti privlačenja investicija i o razumevanju u oblasti standardizacije, koji predstavljaju značajan podsticaj daljem jačanju






