Naftali Benet: Izrael krijumčario Starlink internet-uređaje za demonstrante u Iranu
Politika pre 4 sati

Starlink nije licenciran za rad u Iranu, ali je Mask ranije rekao da je usluga njegove kompanije aktivna u toj zemlji
JERUSALIM - Bivši izraelski premijer Naftali Benet priznao je danas da je Izrael krijumčario Starlink internet-uređaje u Iran kako bi pomogao učesnicima protesta protiv iranske vlade, ali je rekao da vlada premijera Benjamina Netanjahua nije sprovela te planove do kraja. Benet, koji je bio premijer od 2021. do 2022. godine, izjavio je na Samitu međunarodne politike u Jerusalimu da je pokrenuo „proces nabavke i krijumčarenja više desetina hiljada Starlink prijemnika






