Sećanje na legendu Šabana Bajramovića: Održan festival "Me sem Šaban"

Kurir pre 1 sat
Sećanje na legendu Šabana Bajramovića: Održan festival "Me sem Šaban"

Ljubitelji autentičnog zvuka legende romske muzike Šabana Bajramovića jedva su dočekali festival "Me sem Šaban" (Ja sam Šaban), koji je sinoć, devetu godinu zaredom, održan na Letnjoj pozornici tvrđave u Nišu.

Ređale su se pesme "Đelem, đelem", "Mangava daje", "Erdelezi" i druge, uz koje su Nišlije i drugi gosti igrali i zajedno pevali sa bendom "Crne mambe", na čelu sa inicijatorom i organizatorom festivala, Nebojšom Saitovićem Saitijem. U Nišu poznato ime, Neša Saita, kaže da je autor preko 700 pesama, od kojih su mnoge i danas hitovi, zaslužuje da ima ovakav festival. - Šaban nije bio samo legenda kao autor, već je živeo muziku, a mi ovde na bini sećamo se ne samo na

Pročitajte još

Ključne reči

Kultura, najnovije vesti »