Sećanje na legendu Šabana Bajramovića: Održan festival "Me sem Šaban"
Kurir pre 1 sat

Ljubitelji autentičnog zvuka legende romske muzike Šabana Bajramovića jedva su dočekali festival "Me sem Šaban" (Ja sam Šaban), koji je sinoć, devetu godinu zaredom, održan na Letnjoj pozornici tvrđave u Nišu.
Ređale su se pesme "Đelem, đelem", "Mangava daje", "Erdelezi" i druge, uz koje su Nišlije i drugi gosti igrali i zajedno pevali sa bendom "Crne mambe", na čelu sa inicijatorom i organizatorom festivala, Nebojšom Saitovićem Saitijem. U Nišu poznato ime, Neša Saita, kaže da je autor preko 700 pesama, od kojih su mnoge i danas hitovi, zaslužuje da ima ovakav festival. - Šaban nije bio samo legenda kao autor, već je živeo muziku, a mi ovde na bini sećamo se ne samo na









