Niger najavio da napušta Međunarodni krivični sud

Serbian News Media pre 8 sati
Niger najavio da napušta Međunarodni krivični sud

Niger je formalno napustio Međunarodni krivični sud i optužio to telo za selektivnu pravdu.

Ta zemlja je juče poslala pismo Ujedinjenim nacijama ( UN), u kom navodi da je pokrenula proces povlačenja iz Rimskog statuta, osnivačkog ugovora suda. Niger time postaje treća zemlja koja je napustila to međunarodno telo, posle Filipina i Burundija. „Iako je sud budio velike nade među narodima koji cene mir i pravdu, on (sud) je zloupotrebljen i iskorišćen“, navodi se u pismu. Niger, Mali i Burkina Faso su prošle godine objavili da će napustiti sud, usred burnih

Povezane vesti »

Ključne reči

Ekonomija, najnovije vesti »