Niger najavio da napušta Međunarodni krivični sud
Danas pre 8 sati | Beta-AP

Niger je formalno napustio Međunarodni krivični sud i optužio to telo za selektivnu pravdu. a zemlja je juče poslala pismo Ujedinjenim nacijama (UN), u kom navodi da je pokrenula proces povlačenja iz Rimskog statuta, osnivačkog ugovora suda.
Niger time postaje treća zemlja koja je napustila to međunarodno telo, posle Filipina i Burundija. „Iako je sud budio velike nade među narodima koji cene mir i pravdu, on (sud) je zloupotrebljen i iskorišćen“, navodi se u pismu. Niger, Mali i Burkina Faso su prošle godine objavili da će napustiti sud, usred burnih političkih i vojnih kriza u svakoj zemlji. Demokratski izabrana Vlada Nigera je svrgnuta 2023. godine i na vlasti je od tada vojna hunta, koja je








