Benkvoč: Termoelektrane u Srbiji emitovale pet puta više sumpor-dioksida nego što je dozvoljeno

N1 Info pre 6 sati  |  Beta
Benkvoč: Termoelektrane u Srbiji emitovale pet puta više sumpor-dioksida nego što je dozvoljeno
U termoelektranama na ugalj u Srbiji emisije sumpor-dioksida su prošle godine bile pet puta iznad dozvoljene granice, dok su emisije praškastih materija prvi put premašile zakonom dozvoljene vrednosti od 2018, navodi se u danas objavljenom izveštaju mreže Benkvoč (Bankwatch). "Emisije sumpor-dioksida iz 14 blokova termoelektrana na ugalj obuhvaćenih Nacionalnim planom za smanjenje emisija (NERP) iznosile su 177.756 tona, dok je maksimalna dozvoljena granica za

Povezane vesti »

Društvo, najnovije vesti »