SAD ubrzavaju kvantnu trku: Nova strategija Bele kuće za kompjutere budućnosti
Newsmax Balkans pre 9 sati | Ivan Trajković

Bela Kuća je pokrenula novu inicijativu usmerenu na ubrzanje razvoja kvantnih tehnologija, oblasti koja se smatra jednom od ključnih tehnoloških arena budućnosti.
Cilj programa je jačanje američke pozicije u kvantnom računarstvu, kvantnoj bezbednosti i kvantnim senzorima, kroz povezivanje državnih institucija, istraživačkih centara i privatnog sektora. Kvantni kompjuteri predstavljaju potpuno drugačiji pristup obradi informacija u odnosu na klasične kompjutere. Dok tradicionalni sistemi koriste bitove koji imaju vrednost nula ili jedan, kvantni kompjuteri koriste tzv. kjubite, koji mogu da se nalaze u kombinaciji više stanja












