Nova hapšenja u akciji "Armagedon": Digitalni predatori ne odustaju, da li sistem uspeva da zaštiti najmlađe
Newsmax Balkans pre 14 sati | Vera Bojović

Nova hapšenja u okviru akcije "Armagedon", koja godinama unazad otkriva slučajeve eksploatacije maloletnika u digitalnom prostoru, ponovo su otvorila pitanje koliko su deca danas bezbedna na internetu i da li institucije imaju dovoljno efikasne mehanizme za borbu protiv seksualnih predatora.
Samo u okviru akcije "Armagedon" od januara je uhapšeno 16 osoba, sedam u februaru i još tri u martu. Dodatno zabrinjava činjenica da deca sve ranije dobijaju mobilne telefone, pristup internetu i društvenim mrežama, dok predatori koriste sve sofisticiranije metode za uspostavljanje kontakta sa maloletnicima. Igor Jurić, osnivač Centra za nestalu i zlostavljanu decu ukazao je za Newsmax Balkans na rizike kojima su deca izložena i mogućim rešenjima za ovaj problem.












