Sve više Šapčana zainteresovano za Školu znakovnog jezika
RTS pre 3 sata

Širenje svesti o značaju inkluzije, međusobno razumevanje i unapređenje komunikacije sa gluvim i nagluvim osobama, ciljevi su projekta "Glas tišine" koji se realizuje u Biblioteci šabačkoj. Školu znakovnog jezika u toj ustanovi, za nepunih godinu dana, završilo je 30 polaznika.
Rečenicu „Jedan znak razumevanja može promeniti ceo svet“ dobro su naučili svi polaznici Škole znakovnog jezika, jer za komunikaciju nije uvek potreban glas, već želja da se neko sasluša i kada ne čuje ili ne govori. „Dobar dan, učenje znakovnog jezika, za mene je bilo jedno posebno i dragoceno iskustvo, naučili smo osnove znakovnog jezika i moći ćemo da ih upotrebimo u komunikaciji sa gluvim i nagluvim osobama, mene je prvenstveno motivisala znatiželja da se










