Mađarska centralna banka kaznila MOL zbog Družbe

N1 Info pre 2 sata  |  N1 Zagreb
Mađarska centralna banka kaznila MOL zbog Družbe

Mađarska centralna banka objavila je u utorak da je kaznila MOL grupu zbog toga što nije obavestila tržište o oštećenju cevovoda Družba i obustavi isporuke krajem januara, navodi N1 Zagreb.

MOL mora da plati kaznu od 43 miliona forinti (122.000 evra) zbog kršenja obaveze objavljivanja informacija o vanrednoj situaciji, navodi se u saopštenju centralne banke Mađarske, piše N1 Zagreb. Informacije je trebalo da budu objavljene najkasnije do 12. februara, a kompanija ih je objavila 16. februara, tek nakon medijskih izveštaja i vladinih izjava o ozbiljnoj situaciji koja bi mogla uticati i na mađarsku energetsku politiku, dodaje se u saopštenju. Mađarska

Povezane vesti »

Ključne reči

Ekonomija, najnovije vesti »