Bez imigranata Amerika ne bi mogla da funkcioniše, evo i zbog čega

Forbes pre 14 sati  |  Forbes
Bez imigranata Amerika ne bi mogla da funkcioniše, evo i zbog čega

Milijarder iz oblasti svemirske tehnologije i energetike Kam Gafarijan 24. aprila objavio je početak trgovanja na berzi Nasdak kompanije X-Energy.

Reč je o proizvođaču malih nuklearnih reaktora koji podržava Amazon. Osnovao je u Merilendu 2009. To je bio drugi put da je ovaj 68-godišnji privrednik rođen u Iranu izveo svoju kompaniju na berzu, nakon inicijalne javne ponude akcija svoje kompanije za istraživanje svemira Intuitive Machines 2023. Bio je to još jedan vrhunac njegovog američkog sna, koji traje više od pola veka otkako se kao jedanaestogodišnjak u Iranu zaljubio u SAD, gledajući sa komšijama na

Pročitajte još

Ključne reči

Ekonomija, najnovije vesti »