Beograd radi drugi rebalans budžeta ove godine: Odakle višak u gradskoj kasi i na šta će biti potrošen?

Insajder pre 6 sati  |  Vuk Jeremić
Beograd radi drugi rebalans budžeta ove godine: Odakle višak u gradskoj kasi i na šta će biti potrošen?

Drugi put ove godine, finansije glavnog grada idu na veliki servis. Na narednoj sednici gradske Skupštine odbornici će ponovo glasati o rebalansu budžeta, nakon što su u februaru prvi put menjali Odluku o budžetu grada Beograda za 2026. godinu. A kako novi rebalans dolazi neposredno pošto je MMF gradske finansije okarakterisao kao fiskalni rizik nameće se pitanje – da li je po sredi loše planiranje prihodne i rashodne strane budžeta ili postoji ozbiljniji problem u kasi glavnog grada?

Zgrada Skupštine Beograda. FOTO: Srđan Ilić Kalendarski još nismo stigli do polovine godine, a pred odbornicima Skupštine grada Beograda će se po drugi naći odluka o rebalansu budžeta. Budžet za 2026. godinu usvojen u decembru prošle godine već je prošao kroz rebalans u februaru ove, a za četvrtak je planiran novi rebalans. Prema inicijalnom budžetu, ukupni prihodi Beograda iznosili su oko 190 milijardi dinara (oko 1,6 milijarde evra). U budžetu je fiskalni deficit

Povezane vesti »

Ključne reči

Ekonomija, najnovije vesti »