Vimbldon izgleda napravio grešku: Đoković treći nosilac, umesto sedmi - objava ubrzo obrisana
Dnevnik pre 1 dan

Organizatori Vimbldona odlučili su izgleda da ukinu nova pravila o nosiocima, a veliki profiter tu je Novak Đoković. Ili je sve ipak samo greška.
Zato je ova objava o Novaku kao trećem nosiocu greška koja je brže-bolje uklonjena sa zvaničnog profila. Vimbldon je godinama imao posebna pravila za određivanje nosilaca u poređenju sa ostalim grend slemovima, računavši dodatno prethodne uspehe igrača na travnatim turnirima. Međutim, to je ukinuto 2020. godine i od tada je pravilo bilo isto kao i na tri ostala Slema – nosioci su se određivali po rang listi objavljenoj u ponedeljak, u nedelji pred početak turnira.







