Šta je izvazvalo paniku građana na martovskom protestu: Nevladine organizacije pozivaju misiju UN da ispita incident (VIDEO)

Insajder pre 1 sat  |  Ana Mihaljčić
Šta je izvazvalo paniku građana na martovskom protestu: Nevladine organizacije pozivaju misiju UN da ispita incident (VIDEO)

Šta je pre više od godinu dana izazvalo paniku građana na martovskom protestu u Beogradu, i dalje nije poznato. Sada grupa nevladinih organizacija zahteva da to utvrdi misija Ujedinjenih nacija, jer su zabrinuti u kom pravcu teče istraga pred domaćim pravosudnim organima.

Foto: Nevena Cvijović 14 organizacija civilnog društva zahteva da država Srbija pozove misiju Ujedinjenih nacija, kako bi utvrdili činjenice o incidentima na protestu 15. marta prošle godine. Navode da su zabrinuti zbog smera u kom se kreću istražne radnje u tom predmetu, koji je nedavno preuzelo Više tužilaštvo u Beogradu. “S obzirom na to da je domaće pravosuđe podleglo političkom pritisku i pretvorilo istragu u politički progon žrtava i onih koji su im pružili

Povezane vesti »

Ključne reči

Društvo, najnovije vesti »