Romska partija podržala agenciju Beta i pozvala međunarodnu zajednicu u odbranu slobode medija
Pravo u centar pre 11 sati | Maria Popović

Romska partija je izrazila podršku novinskoj agenciji Beta i svim slobodnim novinarima koji doprinose tome da se u Srbiji čuje različitost političkih stavova i mišljenja. „Smatramo da režim jasno sprovodi politiku zastrašivanja svih onih koji nisu deo njegovog propagandnog orkestra koji truje društvo.
Kao manjinska partija, želimo posebno da se zahvalimo agenciji Beta, jer je zahvaljujući profesionalnom radu njenih novinara naš glas postao društveno vidljiv i dostupan široj javnosti“, naveo je predsednik te partije Srđan Šajn u pisanoj izjavi. Pozvao je međunarodnu zajednicu, Organizaciju za evropsku bezbednost i saradnju (OEBS) i Evropsku komisiju, da stanu u odbranu demokratije, slobode medija i nezavisnog novinarstva. „Upravo i samo u takvim medijima građani








