Nakon protesta, u Keniji obustavljena izgradnja karantina za Amerikance zaražene ebolom
N1 Info pre 13 sati | Beta/ AP

Ministar zdravstva Kenije Aden Duale je naredio obustavljanje izgradnje karantinskog centra za Amerikance zaražene ebolom, posao koji je dosad podržavao, mada je sud već naredio da se radovi prekinu.
Vlada Sjedinjenih Američkih Država (SAD) je objavili plan da Amerikance zaražene ebolom šalje u specijalni objekat u Keniji, umesto da ih vraća kući. SAD planiraju da daju 13,5 miliona dolara za pripremu Kenije za suočavanje s bolešću s kojom se bez većeg uspeha bore Demokratska Republika Kongo i susedna Uganda. Vrhovni sud Kenije je u maju naredio da se obustavi izgradnja centra dok se ne donese odluka o tom planu. Intervenciju suda su tražili Advokatska komora






