Novi Sad subvencioniše sa po 15.000 dinara nabavku bicikala
Insajder pre 10 sati | Beta

Grad Novi Sad je i ove godine iz budžeta obezbedio 22,5 miliona dinara za podršku građanima pri nabavci bicikala, a prijavljivanje će trajati od 1. jula u podne do 3. jula u 12 časova.
Biciklizam, ilustracija Foto: Brent Olson/Unsplash Pojedinačna subvencija iznosi 15.000 dinara, a pravo učešća u programu „Biciklom za zeleni Novi Sad 2026“ imaju svi punoletni građani sa prebivalištem na teritoriji tog grada. Članica Gradskog veća za ekologiju, energetsku efikasnost i zaštitu životne sredine Vanja Petković, kako je navedeno na sajtu Grada Novog Sada, rekla je da Novi Sad razvoj biciklizma prepoznaje kao jedan od ključnih stubova strategije












