Panama ponudila svoju teritoriju za razgovore Kube i SAD
Insajder pre 15 sati | Tanjug

Ministar inostranih poslova Paname Havijer Martinez Aća Vaskez ponudio je teritoriju te zemlje kao neutralno mesto za razgovore između Kube i Sjedinjenih Američkih Država, s ciljem da se pokuša obnova diplomatskih odnosa dve zemlje.
Panama Foto: Tanjug/ Čedomir Petarić On je objavio taj predlog tokom 56. Generalne skupštine Organizacije Američkih Država (OAD), koja se održava u Panami. Prema njegovim rečima, kubanska vlada izrazila je spremnost da razgovara o svim pitanjima, pod uslovom da se pregovori vode na ravnopravnoj osnovi. Sjedinjene Države, koje na tom skupu predstavlja zamenik državnog sekretara Kristofer Landau, još nisu dale konačan odgovor, ali smatraju predlog mogućom opcijom,






