Đurić: Srbija treba da bude pionir u povezivanju Evrope i Latinske Amerike

Danas pre 5 sati  |  Beta
Đurić: Srbija treba da bude pionir u povezivanju Evrope i Latinske Amerike

Srbija treba da bude među pionirima u povezivanju Evrope sa zemljama Centralne i Latinske Amerike, ocenio je ministar spoljnih poslova Marko Đurić danas u Panami, na 56.

Generalnoj skupštini Organizacije američkih država. Đurić je rekao da je za Srbiju „od velikog značaja učešće rastućih ekonomija Centralne i Latinske Amerike na međunarodnoj izložbi Ekspo 2027 u Beogradu, kao i da se u narednom periodu očekuju nove potvrde učešća“, navodi se u saopštenju Ministarstva spoljnih poslova. Đurić je rekao da se očekuje zaključivanje dva važna sporazuma Srbije i Paname. „Đurić je izrazio uverenje da će saradnja Evrope i zemalja Centralne

Pročitajte još

Ključne reči

Politika, najnovije vesti »