Isti Starmer, drugo pakovanje! Kako je Mančester „osvojio“ London i šta sad čeka Veliku Britaniju
Sputnik pre 6 sati

Posle ostavke premijera Starmera izbori bi bili idealno rešenje za izlazak Velike Britanije iz krize ali teško da će do njih doći jer su laburisti sa novim premijerom Endijem Bernamom kupili vreme da u narednih godinu-dve završe poslove koji su im zadati, kaže za Sputnjik profesor na univerzitetu u Kembridžu Nebojša Radić.
Teško da je odlazak Kira Starmera izazvao potres u Velikoj Britaniji jer se ostavka odavno očekivala, a i sam njegov naslednik Endi Bernam koji je bio gradonačelnik Mančestera devet godina, odranije je viđen kao potencijalni naslednik u Laburističkoj partiji, dodaje Radić. Međutim, Bernam nije bio konkurentan za mesto premijera pošto nije bio član parlamenta, svojevremeno je izgubio izbore kad se kandidovao a onda je postao gradonačelnik Mančestera, pa su







