U Keniji obustavljena izgradnja karantina za Amerikance zaražene ebolom

Insajder pre 20 sati  |  Beta
U Keniji obustavljena izgradnja karantina za Amerikance zaražene ebolom

Ministar zdravstva Kenije Aden Duale je danas naredio obustavljanje izgradnje karantinskog centra za Amerikance zaražene ebolom - posao koji je dosad podržavao mada je sud već naredio da se radovi prekinu.

Foto: AP Photo/Moses Sawasawa Vlada Sjedinjenih Američkih Država (SAD) je objavila plan da Amerikance zaražene ebolom šalje u specijalni objekat u Keniji, umesto da ih vraća kući. SAD planiraju da daju 13,5 miliona dolara za pripremu Kenije za suočavanje s bolešću s kojom se bez većeg uspeha bore Demokratska Republika Kongo i susedna Uganda. Vrhovni sud Kenije je u maju naredio da se obustavi izgradnja centra dok se ne donese odluka o tom planu. Intervenciju suda

Povezane vesti »

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »