Tribina o akvarijumu na Ušću: Građani ne žele beton i kopanje, investitor da izmeni projekat
Pravo u centar pre 7 sati | Maria Popović

Direktor Centra za lokalnu samoupravu Nikola Jovanović ocenio je danas da građani Beograda žele na Ušću otvoreni park, u kojem su sadržaji površinski, bez kopanja i betona te da investitor koji će graditi akvarijum treba da izmeni projekat.
Jovanović je tokom panel diskusije „Akvarijum na Ušću: Između edukacije i urbanizacije“ ocenio da je Beogradu potreban akvarijum, ali da park Ušće nije najbolje mesto za to. „Predlagao sam da se akvarijum izgradi u Bloku 44 gde već postoji prostor opredeljen za tu namenu“, rekao je Jovanović. Po njegovim rečima, dobro je što je arhitektonsko rešenje za akvarijum izabrano na javnom međunarodnom konkursu, ali nije dobro što je turska kompanija Ronesans mimo tendera








