Uspešno završen prestižni badminton turnir "Serbian U17&Youth International Novi Sad"

RTV pre 8 sati  |  Tanjug
Uspešno završen prestižni badminton turnir "Serbian U17&Youth International Novi Sad"

NOVI SAD - Badminton savez Srbije, Badminton savez Vojvodine i Badminton klub Novi Sad, 14. put u nizu, organizovali su jedan od najvećih i najboljih međunarodnih turnira za mlade Serbian U17 & Youth International Novi Sad 2026, zvanično takmičenje Evropske badminton konfederacije.

"Srpska Atina", koja je nosilac prestižne titule Evropskog grada sporta u 2026. godini, protekle nedelje je ugostila gotovo 900 takmičara, trenera, zvaničnih lica i gostiju iz 20 evropskih država. U periodu od 17. do 21. juna odigrano je više od 700 mečeva u parskim i pojedinačnim konkurencijama u različitim uzrasnim kategorijama takmičari do 17 godina (Grand Prix turnir Evropske badminton konfederacije), do 15, 13, 11 i 9 godina (međunarodni turnir za mlade).

Povezane vesti »

Ključne reči

Sport, najnovije vesti »