SAD uvele nove sankcije kompanijama Kube ključnim za privredu koja več propada

Serbian News Media pre 7 sati
SAD uvele nove sankcije kompanijama Kube ključnim za privredu koja več propada

Vlada SAD je u utorak uvela nove sankcije kubanskim državnim kompanijama za koje analitičari kažu da će verovatno uplašiti strane investitore i produbiti tešku ekonomsku krizu.

Američki državni sekretar Marko Rubio rekao je da sankcije ciljaju pet kubanskih entiteta, uključujući tri povezana sa Grupo de Administración Empresarial S.A., poslovnim konglomeratom kojim upravljaju Kubanske revolucionarne oružane snage. Poznatiji kao GAESA, veruje se da taj konglometar kontroliše skoro 40% bruto domaćeg proizvoda Kube. Početkom 2024. godine, imao je 14,5 milijardi dolara likvidnih rezervi. „Situacija na Kubi se pogoršava dok korumpirani,

Povezane vesti »

Ključne reči

Društvo, najnovije vesti »