Obustavljen železnički saobraćaj u Nemačkoj, problemi sa radio-komunikacijom
RTS pre 1 dan

Zbog velikih problema sa železničkom radio-komunikacijom, nemačka železnica Dojče ban obustavila je danas železnički saobraćaj širom zemlje, saopštila je ta kompanija.
Prema navodima portparola kompanije "Dojče ban", došlo je do poremećaja u radu digitalnog železničkog radio-sistema GSM-R. "Zbog kvara na digitalnom železničkom radio-sistemu GSM-R širom Nemačke, svi vozovi se privremeno zadržavaju u stanicama", navodi se u saopštenju, prenosi Frankfurter algemajne cajtung. "Naši tehničari intenzivno rade na otklanjanju kvara", rekao je portparol i dodao da će dodatne informacije biti objavljene čim to bude moguće. Pre toga je više











