Afrička država napustila Međunarodni krivični sud! Poslali brutalno pismo Ujedinjenim nacijama
Kurir pre 2 sata | Beta)

Niger je formalno napustio Međunarodni krivični sud i optužio to telo za selektivnu pravdu.
Ta zemlja je juče poslala pismo Ujedinjenim nacijama (UN), u kom navodi da je pokrenula proces povlačenja iz Rimskog statuta, osnivačkog ugovora suda. Niger time postaje treća zemlja koja je napustila to međunarodno telo, posle Filipina i Burundija. "Iako je sud budio velike nade među narodima koji cene mir i pravdu, on (sud) je zloupotrebljen i iskorišćen", navodi se u pismu. Niger, Mali i Burkina Faso su prošle godine objavili da će napustiti sud, usred burnih












