Peter Mađar: Zasad bez novih članica Višegradske grupe
Danas pre 8 sati | Hina/N1 Hrvatska

Mađarski premijer Peter Mađar izjavio je u utorak da Višegradska četvorka trenutno ne planira da primi nove stalne članice, iako bi u okviru formata V4 plus mogla povremeno da poziva goste, uključujući i one van EU, kako bi razgovarali o različitim temama, prenela je mađarska agencija MTI.
Višegradsku grupu su 1991. godine osnovale Mađarska, Poljska, Češka i Slovačka sa ciljem promocije zajedničkih ekonomskih interesa, podsticanja slobodne trgovine, razvoja transportne infrastrukture i saradnje u oblasti energetike. Mađar je početkom juna najavio da će predložiti da se Hrvatska, Austrija, Nemačka, Slovenija i Rumunija pozovu da se pridruže sastanku. Mađarski premijer je u utorak takođe rekao da zemlje V4 nastavljaju da podržavaju evropske integracije











