Državni sekretar SAD Rubio započeo turneju po zemljama Persijskog zaliva
N1 Info pre 8 sati | Beta

Državni sekretar SAD Marko Rubio započeo je danas trodnevnu diplomatsku turneju po zemljama Persijskog zaliva, javlja agencija Rojters.
Rubio će razgovarati sa američkim saveznicima koji smatraju da su ustupci predviđeni prošlonedeljnim memorandumom o razumevanju SAD i Irana previše izdašni. Jedna od tema razgovora moglo bi biti i osnivanje investicionog fonda od 300 milijardi dolara predviđenog memorandumom. Rubio, koji je kasno sinoć stigao u Abu Dabi, preduzima svoju prvu diplomatsku misiju na visokom nivou u vezi sa memorandumom. Među zemljama koje Rubio posećuje su Ujedinjeni Arapski Emirati










