Izetbegović: Dok god je Dodik iznad zakona, ovoj zemlji neće biti dobro
Danas pre 5 sati | N1 BiH

Gostujući u emisiji „Plenum“ na Federalnoj televiziji, lider SDA Bakir Izetbegović poslao je oštre poruke vladajućoj koaliciji, HDZ-u, ali i stranim diplomatama, optuživši aktuelnu vlast da zemlju gura u dužničko ropstvo.
Izetbegović je naglasio da se trenutni sistem održava isključivo zahvaljujući milijardama maraka kredita bez kojih bi i isplata penzija postala upitna dok se istovremeno probosanske snage suočavaju s potpunom marginalizacijom u pojedinim delovima Bosne i Hercegovine, preneo je N1 BiH. U izjavi o budućnosti Kancelarije visokog predstavnika, predsednik SDA je potvrdio da se iza kulisa razmatraju novi modeli upravljanja, ali da će institucija i njeni mehanizmi sigurno












