Evakuacija naređena u Mostaru zbog novog požara na deponiji Uborak
Insajder pre 1 sat | Tanjug

Stanovništvu u blizini deponije Uborak u Mostaru naređena je evakuacija nakon što je jutros ponovo izbio požar koji ugrožava obližnja naselja, potvrđeno je danas nakon sednice Kriznog štaba Grada Mostara.
vatrogasci Ilustracija. Foto: Unsplash/Veer Shah Gradonačelnik Mostara Mario Kordić saopštio je da bi evakuisani građani trebalo da budu smešteni u prihvatnom centru Salakovac, preneo je Radio Sarajevo. Kordić je naveo da postoje sumnje da je požar podmetnut, zbog čega su, kako je rekao, MUP i tužilaštvo uključeni u istragu. On je ocenio da je situacija u gradu teška i rekao da se slučaj politizuje, navodeći da posledice trpe građani. Požar na deponiji Uborak prvi









