Ponovo gori deponija Uborak: Crn, gust dim nadvio se nad Mostarom, naređena evakuacija
Euronews pre 4 sati | Autor: Tanjug

Stanovništvu u blizini deponije Uborak u Mostaru naređena je evakuacija nakon što je jutros ponovo izbio požar koji ugrožava obližnja naselja, potvrđeno je danas nakon sednice Kriznog štaba Grada Mostara.
Gradonačelnik Mostara Mario Kordić saopštio je da bi evakuisani građani trebalo da budu smešteni u prihvatnom centru Salakovac, preneo je Radio Sarajevo. Kordić je naveo da postoje sumnje da je požar podmetnut, zbog čega su, kako je rekao, MUP i tužilaštvo uključeni u istragu. On je ocenio da je situacija u gradu teška i rekao da se slučaj politizuje, navodeći da posledice trpe građani. Požar na deponiji Uborak prvi put je izbio u ponedeljak i brzo se proširio na












