Baletić (NPS): Višak u gradskoj kasi od devet milijardi dinara obmanjivanje građana
Danas pre 5 sati | FoNet

Narodni pokret Srbije (NPS) danas je, povodom drugog rebalnasa budžeta Beograda za ovu godinu, koji će biti na dnevnom redu sutrašnje sednice Skupštine grada, saopštio da tvrdnja o navodnom „višku u kasi“ od devet milijardi dinara predstavlja obmanjivanje građana i da u gradskoj kasi nema viška.
Odbornik u Skupštini grada Beograda Nenad Baletić naveo je u pisanoj izjavi da se analizom zvaničnih dokumenata – usvojenog prvog rebalansa krajem februara i predloga drugog rebalansa – uočavaju ozbiljne razlike između tvrdnji koje predsednik Skupštine grada Nikola Nikodijević iznosi u javnosti i podataka koji su jasno navedeni u zvaničnim dokumentima. „U finansijama, višak odnosno suficit znači da su prihodi veći od rashoda. Međutim, u predlogu drugog rebalansa












