Znate li za pravilo 0,2 bara? ADAC izdao upozorenje vozačima zbog visokih temperatura
Danas pre 4 sati | Danas online

Visoke letnje temperature i užaren asfalt predstavljaju ozbiljan napor za automobile, pa je nemački auto-klub ADAC izdao posebno upozorenje vozačima da ne potcenjuju opterećenje guma tokom letnjih meseci.
Već na temperaturama iznad 30 stepeni Celzijusa, kolovoz se zagreva znatno više, a u kombinaciji sa trenjem tokom vožnje to dovodi do ekstremno visokih temperatura unutar same gume. Kako bi se sprečile opasne deformacije i potencijalne nesreće, stručnjaci ADAC-a savetuju primenu jednostavnog, ali ključnog pravila: dodatnih 0,2 bara, prenosi Auto klub Suprotno raširenom mitu da leti treba ispustiti malo vazduha iz guma, istina je upravo suprotna. Guma sa preniskim







