Lam udario na FIFA: Sve se vrti oko novca!
Sputnik pre 2 sata

Nekadašnji kapiten Nemačke i šampion sveta iz 2014. godine Filip Lam uputio je oštre kritike na račun FIFA, optužujući svetsku kuću fudbala da sve više komercijalnim interesima podređuje samu igru.
Lam je u autorskoj kolumni za nemački list „Di Cajt“ ocenio da se fudbal udaljava od navijača i da je glavni razlog za to sve veća trka za profitom. "Svetsko prvenstvo se rasprodaje od strane FIFA. Sve se vrti samo oko para i to oduzima fudbalu kredibilitet. Kao rezultat toga, navijači se osećaju nelagodno. Sve im je teže da odvoje FIFA od samog događaja", poručio je legendarni nemački fudbaler. Bivši desni bek Bajerna i reprezentacije Nemačke posebno je












