Požar na deponiji kod Mostara, naređena evakucija stanovništva (VIDEO)
N1 Info pre 4 sati | N1 BiH

Situacija na deponiji Uborak kod Mostara se pogoršala, ponovo je aktiviran požar koji ovaj put preti kućama.
Kako je rekao gradonačelnik Mostara Mario Kordić, naređena je evakuacija stanovništva. Kordić je naveo kako je požar podmetnut i da su zapaljene gume, piše N1BiH. "Ovde ima i elemenata terorizma jer je proglašena vanredna situacija, a neko je podmetnuo požar", rekao je Kordić. Istakao je kako su kuće ugrožene, a da je dodatna opasnost to što se u blizini nalazi spremnik goriva. Pozvao je građane da "ne nasedaju na političke manipulacije" i da se "ujedine kako bi












