PSG: Evropski liberali u Savetu Evrope upozorili na zloupotrebe institucija u Srbiji
Nova pre 6 sati

Alijansa liberala i demokrata za Evropu (ALDE) upozorila je u Savetu Evrope na zloupotrebe institucija u Srbiji, tokom rasprave o stanju demokratije, vladavine prava i ljudskih prava u zemlji, saopštila je opoziciona stranka Pokret slobodnih građana (PSG).
PSG navodi da je ALDE, koja okuplja evropske liberalne stranke, u Savetu Evrope posebno izrazila zabrinutost zbog političke zloupotrebe bezbednosnih institucija, koja uključuje nezakoniti nadzor poslanice i potpredsednice te stranke Ane Oreg i nadzor komunikacije unutar stranke. "Na inicijativu i uz informacije koje je PSG podelio sa međunarodnim partnerima, potpredsednica ALDE Lucija Plavakova ukazala je da je tragedija u Novom Sadu, u kojoj je nakon pada






