Novi požar na deponiji Uborak u Mostaru, naređena evakuacija stanovništva
Newsmax Balkans pre 3 sata | Merdisa Ahmetagić Ferić

Stanovništvu u blizini deponije Uborak u Mostaru naređena je evakuacija nakon što je jutros ponovo izbio požar koji ugrožava obližnja naselja, potvrđeno je nakon sednice Kriznog štaba Grada Mostara.
Gradonačelnik Mostara Mario Kordić saopštio je da bi evakuisani građani trebalo da budu smešteni u prihvatnom centru Salakovac, preneo je Radio Sarajevo. Ovaj put gori i na odlagalištu starih automobilskih guma koje se nalazi uz deponiju komunalnog otpad. Kordić je naveo da postoje sumnje da je požar podmetnut, zbog čega su, kako je rekao, MUP i tužilaštvo uključeni u istragu. On je ocenio da je situacija u gradu teška i rekao da se slučaj politizuje, navodeći da












