Ej-Džej Dibantsa prvi pik na NBA draftu
Danas pre 19 sati | Beta

Ekipa Vašingtona izabrala je Ej-Džej Dibantsu kao prvog pika NBA drafta 2026. godine, preneo je ESPN.
Dibantsa, koji je prethodne sezone nastupao za univerzitet BYU, izabran je ispred plejmejkera Darina Pitersona sa Kanzasa, a njih dvojica su uoči drafta važili za najperspektivnije igrače generacije. Vašington je prošlu sezonu završio sa skorom 17/65, što je bila treća uzastopna godina sa najmanje 64 poraza. Ipak, u klubu smatraju da je najteži deo rekonstrukcije završen i da sada počinje faza stvaranja konkurentnog tima. Vlasnik kluba Ted Leonsis izjavio je da je












