Svi timovi ostaju u Moto GP šampionatu!
Sport klub pre 14 sati | Autor: Jelena Trajković

Svih 11 timova koji se trenutno takmiče u kraljevskoj klasi Svetskog šampionatu potpisalo je ugovor po kojem su se obavezali na vernost sportu u periodu od 2027. do 2031. godine.
Potpisivanje stiže samo nekoliko dana pošto je objavljeno da je svih pet proizvođača motora postiglo dogovor sa Moto GP grupom. Po tom dogovoru timovi postaju glavni deoničari budućnosti šampionata, čime se pruža veća sigurnost, ali i veća ulaganja u ono što Moto GP šampionat čini jednim od najuzbudljivijih sportova na svetu. Sporazum su potpisali Aprilija, Gresini, Dukati, Honda, LCR, Jamaha, VR46, Pramak, KTM, Teh3 i Trekhaus. “Novi dogovor takođe oslikava












