Veliki transfer u Moto GP, Beko Banjaja menja tim

Sportske.net pre 14 sati  |  Sportske.net
Veliki transfer u Moto GP, Beko Banjaja menja tim

Aktuelni vozač Dukatija Frančesko Banjaja napustiće ovaj tim po završetku sezone, obelodanjeno je danas.

Dvostruki svetski šampion vozi za fabrički Dukati od 2021. godine na čijem je motociklu osvojio dve uzastopne titule zabeleživši do sada 31 pobedu. Trenutno je petoplasirani u generalnom plasmanu iza Pedra Akoste, a potom i uskoro novog klupskog druga Marka Becekija. Jer, naredna destinacija za Peka Banjaju jeste Aprilija. Tamo caruje Marko Beceki koji trenutno zaustaje 192 boda za prvoplasiranim Markom Markezom, aktuelnim kolegom Peka Banjaje u Dukatiju.

Povezane vesti »

Ključne reči

Sport, najnovije vesti »