Banjaja napušta Dukati na kraju sezone

Politika pre 13 sati
Banjaja napušta Dukati na kraju sezone

Banjaja će od 2027. godine da vozi za Apriliju

Vozač Dukatija Frančesko Banjaja napustiće na kraju sezone italijanski tim u Moto GP šampionatu, saopšteno je danas na zvaničnom sajtu takmičenja. Banjaja (29) je sa Dukatijem osvojio šampionske titule u „kraljevskoj klasi“ 2022. i 2023. godine. „Kada sam stigao u Moto GP šampionat u Dukati, mislio sam da sam već ostvario nešto neopisivo, ali si me naterao da verujem još više. Osam godina, 31 pobeda, 63 podijuma, 28 pol pozicija, dve vicešampionske titule, dve

Povezane vesti »

Ključne reči

Sport, najnovije vesti »