Banjaja napušta Dukati na kraju sezone
Politika pre 13 sati

Banjaja će od 2027. godine da vozi za Apriliju
Vozač Dukatija Frančesko Banjaja napustiće na kraju sezone italijanski tim u Moto GP šampionatu, saopšteno je danas na zvaničnom sajtu takmičenja. Banjaja (29) je sa Dukatijem osvojio šampionske titule u „kraljevskoj klasi“ 2022. i 2023. godine. „Kada sam stigao u Moto GP šampionat u Dukati, mislio sam da sam već ostvario nešto neopisivo, ali si me naterao da verujem još više. Osam godina, 31 pobeda, 63 podijuma, 28 pol pozicija, dve vicešampionske titule, dve












