Moto GP: Banjaja na kraju sezone odlazi iz Dukatija

RTS pre 9 sati
Moto GP: Banjaja na kraju sezone odlazi iz Dukatija

Vozač Dukatija Frančesko Banjaja napustiće na kraju sezone italijanski tim u Moto GP šampionatu, saopšteno je na zvaničnom sajtu takmičenja.

Banjaja (29) je sa Dukatijem osvojio šampionske titule u "kraljevskoj klasi" 2022. i 2023. godine. "Kada sam stigao u Moto GP šampionat u Dukati, mislio sam da sam već ostvario nešto neopisivo, ali si me naterao da verujem još više. Osam godina, 31 pobeda, 63 podijuma, 28 pol pozicija, dve vicešampionske titule, dve titule svetskog šampiona, to je priča koju smo ispisali i samo je naša. Odrasli smo zajedno, prošli smo kroz svaku situaciju bez odustajaja, gurali smo

Povezane vesti »

Ključne reči

Sport, najnovije vesti »