Smrad i dalje guši Inđiju: Ministarstvo prebacilo loptu na pokrajinsku i veterinarsku inspekciju

In medija pre 2 sata
Smrad i dalje guši Inđiju: Ministarstvo prebacilo loptu na pokrajinsku i veterinarsku inspekciju

Stanovnici opštine Inđija već danima trpe intenzivan i neprijatan miris koji onemogućava normalan život tokom noći i jutra. Građani ističu da nemaju mogućnost da zvanično prijave ovaj problem, jer se na brojeve telefona nadležnih inspekcija i opštinskog kol-centra niko ne javlja. U isto vreme, lokalne vlasti sprovode pripreme za doček pešaka Srpske napredne stranke (SNS), koji će u Inđiji prenoćiti na svom putu od Novog Sada do Beograda, uoči mitinga zakazanog za subotu, 27. jun.

Nakon višednevnog ćutanja, lokalna samouprava je reagovala kratkim saopštenjem na društvenim mrežama, ali bez iznošenja detaljnih podataka o kvalitetu vazduha, parametrima sa mernih stanica ili konkretnim narednim koracima. U saopštenju se navodi da je brzom intervencijom opštinske inspekcije za zaštitu životne sredine utvrđen uzrok neprijatnih mirisa. Prema njihovim tvrdnjama, smrad potiče iz privrednog društva „Energo-zelena” DOO, koje se bavi uklanjanjem otpada

Povezane vesti »

Ključne reči

Društvo, najnovije vesti »