Poljoprivrednici Banata: Izlazimo na ulice ako se ne poveća cena pšenice od 18 dinara

Nova pre 2 sata
Poljoprivrednici Banata: Izlazimo na ulice ako se ne poveća cena pšenice od 18 dinara

Predsednik Saveza udruženja poljoprivrednika Banata Dragan Kleut je danas izjavio da otkupljivači nude za novi rod pšenice 18 dinara po kilogramu, a da je 2008. godine cena bila 22-23 dinara, i upozorio da će protestovati na ulicama ako se cena ne poveća.

On je za agenciju Beta rekao da 18 dinara po kilogramu obračunavaju i prodavci repromaterijala kod kojih su se poljoprivrednici zadužili za setvu. "Cena pšenice je katastrofalna, 2008. kilogram je koštao 22-23 dinara kada je tona mineralnog đubriva koštala 30.000 dinara, a danas je od 75.000 do 80.000 dinara. Dizel gorivo je 2008. koštalo 75 dinara, a danas je 220 dinara, dok je seme koštalo 45 do 55 dinara po kilogramu, a sada je 120 dinara", kazao je Kleut. Dodao

Povezane vesti »

Ključne reči

Ekonomija, najnovije vesti »