Predsednik Saveza udruženja poljoprivrednika Banata: Izlazimo na ulice ako se ne poveća cena pšenice

Insajder pre 2 sata  |  Beta
Predsednik Saveza udruženja poljoprivrednika Banata: Izlazimo na ulice ako se ne poveća cena pšenice

Predsednik Saveza udruženja poljoprivrednika Banata Dragan Kleut je danas izjavio da otkupljivači nude za novi rod pšenice 18 dinara po kilogramu, a da je 2008. godine cena bila 22-23 dinara, i upozorio da će protestovati na ulicama ako se cena ne poveća.

Pšenica, ilustracija, foto: unsplash/Tomasz Filipek On je za agenciju Beta rekao da 18 dinara po kilogramu obračunavaju i prodavci repromaterijala kod kojih su se poljoprivrednici zadužili za setvu. "Cena pšenice je katastrofalna, 2008. kilogram je koštao 22-23 dinara kada je tona mineralnog đubriva koštala 30.000 dinara, a danas je od 75.000 do 80.000 dinara. Dizel gorivo je 2008. koštalo 75 dinara, a danas je 220 dinara, dok je seme koštalo 45 do 55 dinara po

Povezane vesti »

Ključne reči

Ekonomija, najnovije vesti »