Tripić: Vlast godinama obesmišljava politički život u Srbiji pomoću medijskog inženjeringa
Nova pre 8 sati

Predsednica Upravnog odbora Mreže za demokratski dijalog Tamara Tripić ocenila je danas da vlast Srpske napredne stranke (SNS) od 2012. godine sprovodi sistemsku strategiju demontaže višestranačkog sistema i obesmišljava politički život pomoću medijskog inženjeringa i ekonomskih pritisaka.
Tripić je u objavi na društvenoj mreži Iks napisala da se strategija vlasti ne oslanja na klasičnu diktaturu, već na metode hibridnog režima, a da je krajnji cilj kreiranje apatije kod opozicionih birača, dok vlast sopstveno biračko telo održava u stanju permanentne mobilizacije. Po njenim rečima, jedna od metoda je plasiranje narativa o "bivšem režimu" i kolektivnoj krivici koju vlast koristi neprekidno duže od 10 godina. "Svi politički protivnici, bez obzira na









