Narodna banka Mađarske kaznila MOL sa oko 100.000 evra zbog kršenja obaveze vanrednog objavljivanja informacija

Newsmax Balkans pre 4 sati
Narodna banka Mađarske kaznila MOL sa oko 100.000 evra zbog kršenja obaveze vanrednog objavljivanja informacija

Narodna banka Mađarske kaznila je naftnu kompaniju MOL sa 43 miliona mađarskih forinti (više od 100.000 evra) zbog kršenja obaveze vanrednog objavljivanja informacija prema propisima tržišta kapitala.

Narodna banka Mađarske (MNB) je u okviru svog kontinuiranog nadzora nad MOL donela rešenje kojim upozorava kompaniju da ubuduće, u svakom trenutku, obezbedi usklađenost sa svojim obavezama vanrednog objavljivanja informacija u skladu sa važećim propisima. "Zbog povrede obaveze vanrednog objavljivanja iz tačke I - na osnovu obrazloženja navedenog u uvodnom delu ovog rešenja - MNB nalaže Izdavaocu da plati nadzornu novčanu kaznu u iznosu od 43.000.000 mađarskih

Povezane vesti »

Mol kažnjen sa 121.000 evra!

Mol kažnjen sa 121.000 evra!

Telegraf pre 5 sati
Povezane vesti »

Ključne reči

Ekonomija, najnovije vesti »