U Alibunaru kineski investitor gradi dva nova vetroparka

RTS pre 4 sati
U Alibunaru kineski investitor gradi dva nova vetroparka

Opština Alibunar postaje prestonica zelene energije u Srbiji. Zvanično su počeli radovi na izgradnji dva nova vetroparka - Alibunar 1 i Alibunar 2, u koje kineski investitor, kompanija „Sani“, ulaže 240 miliona evra. Kako je saopšteno, investicija od 168 megavati, ključna je za lokalni razvoj, stabilnost domaćeg energetskog sistema, ali i za ostvarivanje strateškog cilja – da Srbija u narednim godinama poveća udeo struje iz obnovljivih izvora.

Dve nove vetroelektrane na teritoriji Alibunara više nisu samo plan na papiru. Presecanjem vrpce i zvanično je otpočela realizacija projekta vrednog 240 miliona evra, koji će do 2028. godine u mrežu isporučivati 460 gigavat-časova čiste zelene energije godišnje. Za Južni Banat i lokalno stanovništvo ovo znači ekonomski zamajac i direktnu korist za lokalni budžet. “Direktno pospešuje razvoj privrede u Opštini Alibunar i samim tim i izgradnja vetroparkova stabilni

Pročitajte još

Ključne reči

Regioni, najnovije vesti »