Lavrov: SAD žele da kupe evropski deo Severnog toka
RTV pre 6 sati | Tanjug

MOSKVA - Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je danas da Sjedinjene Američke Države žele da kupe evropski deo Severnog toka da bi preprodavale ruski gas.
"Amerikanci trenutno pregovaraju, ili su nam bar rekli da je to njihov plan da kupe evropski deo 'Severnog toka'. Da ga obnove i preuzmu kontrolu. Ali, ništa osim našeg gasa preko gasovoda se ne može pumpati", rekao je Lavrov, govoreći na 12. Međunarodnom naučnom i stručnom forumu "Primakovljeva čitanja", prenosi Sputnjik. On je zaključio da će Rusija pumpati gas, a da će ga oni, kako pretpostavlja, preprodavati sa velikom maržom. Eksplozije na gasovodima "Severni








